paź
01

Porozmawiaj z nami

Blizny po awangardach. Dyskusja

Czy już pogodziliśmy się z tym, że niczego nie odkryjemy? Jak czerpać radość z deja vu? Czy artyście wolno się nie buntować? Czy ma prawo dostosować się do praw rynku, do oczekiwań odbiorców, regulaminów grantowych, szukać dla siebie wygodnego miejsca we współczesności? Czy powinien czuć się potrzebny? Czy prawdziwy przełom czeka już tylko cwanych programistów? Na co dzień zostanie wymówką oszustów? Czy rewolta jest już wyłącznie strategią marketingową? Czy software cokolwiek zmienia? Gdzie w tej chwili bije serce zmian? Zmian, jakich zmian?!

Rozmowę z udziałem Kamy Sokolnickiej, artystki, Adriany Prodeus, redaktorki WOK w TVP2, Marka Fiedora, reżysera, dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu, Marcina Cecki, poety, dramaturga i fotoblogera oraz Christophera Baldwina, reżysera, Artysty Miasta ESK 2016 poprowadzi dyrektor MFO, Marcin Hamkało.

Spotkanie 3 października o godz. 17 w Muzeum Współczesnym Wrocław, plac Strzegomski 2a. Wstęp wolny.

Opowieść o opowiadaniu. Dyskusja

Dlaczego literatura zatraciła moc tworzenia mitu? Dlaczego sztuka przekazów ustnych dryfuje na marginesie kultury? Dlaczego najbardziej nośne narracje tworzą spece od marketingu? Kto nam narzuca opowieść na dziś? Przez kogo jesteśmy opowiadani?

Opowiemy 4 października w Muzeum Współczesnym Wrocław, początek o godzinie 17.

Udział wezmą dr Bogusław Bednarek (Uniwersytet Wrocławski), dr Małgorzata Litwinowicz-Droździel (Uniwersytet Warszawski, Grupa Studnia O) i Barbara Biernacka (psychoterapeuta). Dyskusję poprowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało, wstęp wolny.