paź
13

Pierwszy (drugi) numer OPOWIADANIA wciąż dostępny

Alice Munro i inni mistrzowie krótkiej formy w pierwszym numerze „Opowiadania”. Pismo dostępne jest bezpłatnie w formie drukowanej i w wersjach na czytniki e-booków oraz tablety. Po spektakularnym triumfie naszej autorki warto zajrzeć do premierowego numeru, który ukazał się zaledwie kilka dni przed przyznaniem Alice Munro Nagrody Nobla. We wstępie do pisma czytamy: „Opowiadanie nie jest tatuażem, mottem, które puentuje świat, zamyka go w słowach. Przeciwnie: dodaje do świata światy za każdym razem osobne. Skupiając się na fragmentach, bawiąc się zoomami, panoramy zostawia za sobą rozmazane. Gubi kontekst, a ducha czasu mu byle powieść podpija duszkiem. A my tu stoimy tacy niedopici, w oczekiwaniu, aż nam te nasze drobne przesyłki autorskie wyjaśnią kompletnie wszystko. Posklejają świat, którego się przecież skleić nie da. Nie lepiej docenić te skrawki, pokochać okruchy? Miłością trudną, no dobrze, ale być może jedyną? Wziąć swoją dolę, nacieszyć się w ciszy”. Cieszymy się, że okruchy pokochało w tym roku także skandynawskie jury. Zapraszamy wszystkich do „Opowiadania”.

OPOWIADANIE, NR 1 JESIEŃ 2013. W numerze:
Marcin Hamkało „Wszystkie piosenki są o miłości”
Philippe Claudel „Zapachy” (fragmenty)
Sarah Hall „Piękna obojętność”
Petr Šabach „Szkoda miłości”
Harkaitz Cano „Nie należy im za bardzo ułatwiać”
Annette Mingels „Rysa”
Clemens Meyer „Flinta, latarnia i Mary Monroe”
Piotr Czerski „Mięso”
Rúnar Helgi Vignisson „Suknia ślubna”
Daniel Odija „Rondo”
Hubert Klimko-Dobrzaniecki „Alibi”
Alice Munro „Cortes Island”
Anna Majchrowska „Kogut, psiakrew, wieczność”
Agnieszka Wolny-Hamkało „Śavasana”
Magda Podsiadły „Bajanie jest jak życie samo”
„Baśń o małpie i żółwiu, czyli komu służy kąpiel”
„Baśń o tym, dlaczego kobiet y co miesiąc krwawią”
„Baśń o Sambie, magicznej kalebasie i strzępieniu języka”
„Baśń o tym, jak myśliwy stał się silniejszy”
Magda Piekarska „Krótka lista pożytków płynących z opowiadania”

Pierwszy numer „Opowiadania” dostępny jest bezpłatnie. Wersję analogową (druk) można zamówić pod adresem redakcja@opowiadanie.org; uzgadniając w korespondencji z redakcją koszty pakowania i sposób wysyłki, uzyskując informację co do formy płatności za przesyłkę (dane do przelewu) lub precyzując możliwości odbioru osobistego we Wrocławiu.

Aby otrzymać czasopismo w formie elektronicznej (epub, pdf, mobi), należy zgłosić się do redakcji mailem pod adresem: redakcja@opowiadanie.org . Prosimy w mailu napisać, jaki format plików Państwo preferują lub na jakim urządzeniu pismo będzie czytane. Właściwe pliki odsyłamy bezpłatnie mailem zwrotnym.