cze
17

450 prac zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu NOWE MARZY

Na tegoroczny konkurs na najlepsze polskie opowiadanie roku wpłynęły prace z Polski, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Kanady, najmłodsza uczestniczka ma 9 lat, a najkrótsze opowiadanie zawiera 10 linijek tekstu. Nie zgłosił się nikt o nazwisku na literę E.

Przez najbliższe tygodnie prace będą oceniane przez jury w składzie: Natasza Goerke, Marta Mizuro i Dariusz Sośnicki. Jurorzy wybiorą autorów, których zaprosimy na warsztaty kreatywnego pisania i do festiwalowej antologii. Listę nominowanych poznamy w lipcu. Na początku października natomiast, podczas finału 10. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu, ogłoszone zostaną  nazwiska autorów nagrodzonych i wyróżnionych. Główna nagroda wynosi w tym roku 3000 złotych.

Bardzo dziękujemy za przysłanie aż tylu tekstów na zasugerowany przez nas temat. Na stronie festiwalu będziemy na bieżąco informować o wydarzeniach związanych z konkursem.

Przy okazji przypominamy, że do 31 lipca możecie przysyłać tłumaczenia w konkursie 10. MFO na przekład opowiadania. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.