paź
04

Film dla dzieci: „Wiedźmy”, reż. Nicolas Roeg

„Na które dziecko – powtarza wiedźma jak dzień długi – na które dziecko teraz pora? Dla PRAWDZIWEJ WIEDŹMY rozprawienie się z dzieckiem to taka sama przyjemność jak dla Was salaterka truskawek ze śmietaną”. Zapraszamy na spotkanie z „Wiedźmami”: Angeliką Huston, Mai Zetterling.

Te z pozoru zwyczajne, miłe panie to jedne z najgroźniejszych istot żyjących na świecie. „Wiedźma nie wali dziecka pałką w głowę ani nie przebija nożem, ani nie strzela do niego z rewolweru. Tych, którzy robią coś takiego, łapie policja. Wiedźmy nikt nie złapie”.

Najpierw była więc genialna książka Roalda Dahla, pisarza, który wymyślił też „Fantastycznego Pana Lisa”, „Charliego i fabrykę czekolady” czy słynną „Matyldę”. Potem przeczytał ją Nicholas Roeg, jeden z najsłynniejszych reżyserów filmów „dla dorosłych”, w tym świetnych thrillerów – „Nie oglądaj się teraz” o dziewczynce w czerwonym płaszczyku mknącej przez zaułki Wenecji, „Człowieka, który spadł na ziemię”, w którym zagrał kosmiczny David Bowie, „Kreacji” z Mickiem Jaggerem.

Wyszedł z tego film przerażający i zabawny, dla dzieci i dla dorosłych. Warto go zobaczyć, bo „gdy tylko poznacie sposoby rozpoznawania wiedźm, wiele małych oznak, które możecie spostrzec i drobnych zwyczajów, typowych dla wiedźm, może żadna was nie dopadnie aż do chwili, gdy będziecie dużo, dużo starsi”.


„Wiedźmy”, reż. Nicolas Roeg, niedziela 5 października, godz. 10:00, KNH, sala nr 4. Bilety w cenie 11 zł do nabycia w kasach kina oraz za pośrednictwem strony internetowej.