lis
28

Agnieszka Kołodyńska o „Występach gościnnych”

Na stronie www.wroclaw.pl pojawiła się recenzja tomu Agnieszki Wolny-Hamkało „Występy gościnne”. W tekście czytamy między innymi:

Wyciąga z „tego czarnego banku rozmaitości” ile się da, by opowiedzieć, by pokazać, że życie – to prawdziwe, namacalne i pełne emocji jest w codzienności. Innego życia nie będzie – Agnieszka Wolny-Hamkało w najnowszej książce poetyckiej „Występy gościnne” pisze o współczesności.

Agnieszka Wolny-Hamkało ma absolutny słuch językowy i umiejętność dostrzegania wyjątkowości w sytuacjach, które wydają się zwykłe, banalne i nic nieznaczące. Zachwycam się tą umiejętnością czytając jej wiersze – i te wcześniejsze i te najnowsze. Mało kto potrafi tak przenikliwie patrzeć na świat – na ludzi, na siebie i na zdarzenia, które po prostu są w zwyczajności wyjątkowe. A język? Agnieszka znajduje w nim to, co chce, odkrywa pola niezbadane, a może przeoczone przez badaczy, dla których gramatyczne zawiłości nie mają tajemnic, ale też żadnej poezji. Nie dostrzegają oczywistości, z których Agnieszka układa swoje wiersze.

Cały tekst dostępny jest pod adresem: http://www.wroclaw.pl/codziennosc-na-wystepach-goscinnych