wrz
21

Opowiadanie w ruchu – warsztaty dla dzieci w ramach MFO

OPOWIADANIE W RUCHU
warsztat dla dzieci w wieku 7-12 lat

w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania
strona wydarzenia na Facebooku
//
Współorganizator: 3D czyli Dizajn Dla Dzieci

Czytanie i pisanie opowiadań kojarzy się raczej ze statyczną, siedzącą pozycją ciała. Podczas warsztatu podejdziemy do sprawy przewrotnie – wprowadzimy opowiadanie i nas samych w ruch!

Warsztat rozpoczniemy w galerii Dizajn (tylne wejście, od strony ul. Szewskiej na wysokości Kameleona) i wyposażeni w orientacyjne mapki najbliższej okolicy, przybory do notowania oraz zestaw zadań twórczych ruszymy na spacer. Będzie to połączenie gry terenowej, spaceru badawczego i zabawy w tworzenie krótkich tekstów z zebranych, znalezionych w przestrzeni miasta liter, słów, haseł. Będziemy się przemieszczać do galerii Awangarda (przy ul. Wita Stwosza 32) wykonując po drodze ćwiczenia językowe, skojarzeniowe, typograficzne. Warsztat zakończymy wspólnym opowiadaniem – rozmową, wymianą myśli dotyczących doświadczeń ze wspólnego spaceru.

Do udziału w warsztacie zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat. Udział jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy, które ruszają 28 września. Prosimy o wysłanie maila na adres: 3d@bwa.wroc.pl (tytuł maila: OPOWIADANIE, w treści: imię, nazwisko i wiek dziecka).