wrz
27

Spotkanie z Markiem Šindelką


Okładka zbioru "Zostańcie z nami"

W imieniu Wydawnictwa Afera i Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania zapraszamy na spotkanie z Markiem Šindelką promujące zbiór „Zostańcie z nami” w przekładzie Anny Wanik (premiera w październiku 2016).

Spotkanie z udziałem autora, tłumaczki i wydawczyni Julii Różewicz odbędzie się w sobotę 8.10.2016 o godz. 17:30 w Muzeum Pana Tadeusza.

Marek Šindelka (ur. 1984) – prozaik i poeta, jeden z najważniejszych czeskich autorów młodego pokolenia. Za debiutancki zbiór wierszy Strychnin a jiné básně (Strychnina i inne wiersze, 2005) otrzymał Nagrodę Jiřiego Ortena (dla autorów poniżej 30 lat), w 2006 wydał powieść Chyba (Błąd), którą później opublikowano również jako komiks (w Polsce Błąd ukazał się w 2013 w korporacji ha!art). Za zbiór opowiadań Zůstaňte s námi (Zostańcie z nami, 2011), Šindelka otrzymał najważniejszą czeską nagrodę literacką Magnesia Litera w kategorii proza. Jego ostatni zbiór opowiadań, Mapa Anny (2014) był nominowany do kilku nagród literackich. Absolwent kulturoznawstwa i scenopisarstwa. Mieszka w Pradze. Zbiór opowiadań Zostańcie z nami ukaże się w październiku 2016 w polskim przekładzie w wydawnictwie Afera w przekładzie Anny Wanik.