wrz
04

Akademia Dobrego Księgarza – zapraszamy

Towarzystwo Aktywnej Komunikacji, organizator Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, wraz z Fundacją Kukatko, zaprasza na szkolenia z cyklu Akademia Dobrego Księgarza.

Jak skutecznie prowadzić niezależną księgarnię? Jak w dobie spadającego poziomu czytelnictwa zachęcić klientów do wyboru mniejszych, niezależnych księgarń? W jaki sposób konkurować ze sprzedażą internetową czy dużymi sklepami sieciowymi? 8 i 9 września 2017 roku zapraszamy do Wrocławia na Akademię Dobrego Księgarza, podczas której porozmawiamy o prowadzeniu niezależnej księgarni w rzeczywistości wolnego rynku.

Akademia Dobrego Księgarza to wspólna inicjatywa Fundacji Kukatko i Good Books. W trakcie dwóch dni spotkań i warsztatów będziemy dyskutować o dobrych praktych i wymienimy doświadczenia z księgarzami z krajów Grupy Wyszehradzkiej – Czech, Słowacji i Węgier. Porozmawiamy m.in. o ewolucji księgarń w kierunku autorskich centrów kulturalnych, oferujących poza książkami cały szereg działań kulturo- i opiniotwórczych oraz zastanowimy się nad zestawem kompetencji niezbędnych współczesnemu księgarzowi do prowadzenia swojej działalności. Duży nacisk położymy na kwestię wykorzystywania nowych, innowacyjnych metod i technologii w pracy z klientem księgarni.

Dla kogo?

Do udziału w Akademii zapraszamy przede wszystkim:
− księgarzy (zarówno właścicieli, jak i pracowników placówki) z księgarni studyjnych, ale także z placówek działających przy instytucjach kultury;
− pracowników dużych sieci księgarskich, których interesują nowe modele sprzedaży książek;
− wydawców i bibliotekarzy;
− wszystkich, którzy działają na rynku książki.

Na wydarzenie zapraszamy także tych, którzy planują otwarcie własnej księgarni.

Program

Piątek, 8.09 – godz. 10:00-17:00 – spotkania i dyskusje dotyczące specyfiki prowadzenia biznesu księgarskiego – będziemy mieli okazję posłuchać księgarzy z Czech, Słowacji i Węgier oraz Polski;
Sobota, 9.09 – w g. 9:00-12:00 – praktyczne warsztaty (liczba miejsc ograniczona).
Wszytkie wydarznia będą mieć miejsce w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8c.

Na zakończenie wybierzemy się także na wspólny spacer po wybranych wrocławskich autorskich księgarniach i porozmawiamy z ich właścicielami.

Zgłoszenia

Zainteresowanych udziałem zapraszamy do wypełnienia prostego formularza zgłoszeniowego na stronie www.kukatko.pl. Pytania prosimy kierować na adres: fundacja.kukatko@gmail.com.

Projekt realizowany jest w ramach zadania „Nowoczesne modele biznesowe oraz dobre praktyki w marketingu księgarń w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.