wrz
24

„Opowiadania bizarne” – spotkanie z Olgą Tokarczuk odwołane!


Olga Tokarczuk
Fot. Łukasz Giza

Ze względu na nowe obowiązki zagraniczne Autorki spotkanie z Olgą Tokarczuk zaplanowane na 12 października nie odbędzie się. O ewentualnym nowym terminie będziemy informować. Za utrudnienia przepraszamy.

————–

„Opowiadania bizarne” – spotkanie z Olgą Tokarczuk w ramach czternastego Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania poprowadzi Marcin Hamkało.

12 października 2018 (piątek), godz. 18.00, Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6, Wrocław

wstęp wolny

Olga Tokarczuk – jedna z najbardziej cenionych na świecie i najczęściej nagradzanych polskich pisarek. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków. Laureatka Międzynarodowej Nagrody Bookera za powieść „Bieguni” („Flights”), dwukrotnie uhonorowana Nagrodą Literacką Nike: za powieści „Bieguni” i „Księgi Jakubowe”. Otrzymała również m.in. Paszport „Polityki”, Nagrodę im. Kościelskich, Brücke Berlin-Preis, słoweńską nagrodę Vilenica, Uznamską Nagrodę Literacką, Międzynarodową Nagrodę Literacką Domu Kultury i Teatru Miejskiego w Sztokholmie, nominację do grona finalistów International IMPAC Dublin Literary Award oraz nominację do National Book Award. Mieszka we Wrocławiu.