cze
12

Spotkanie z Maćkiem Bielawskim / premiera

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie z Maćkiem Bielawskim, laureatem konkursu na najlepsze opowiadanie MFO w roku 2017 (za opowiadanie Koziołek). Zbiór wydany przez Wydawnictwo Książkowe Klimaty trafi do księgarń 28 czerwca, ale każdy kto wybierze się na spotkanie z autorem 25 czerwca, będzie mógł kupić książkę na trzy dni przed oficjalną premierą! Rozmowę poprowadzi Irek Grin, gospodarz cyklu Trzy czwarte.

Data: 25 czerwca, godz. 19.00
Miejsce: Klub Proza, Przejście Garncarskie 2, Wrocław

Wstęp wolny

O autorze i jego książce:
Maciek Bielawski – ur. w 1975 roku w Świdnicy. Doktor Bianko i inne opowiadania to jego druga książka. Bielawski dotąd publikował między innymi w magazynie „Ha!art” oraz „Wysokich Obcasach” (wyróżnienie w konkursie na opowiadanie Moja droga). Bielawski zadebiutował dobrze przyjętymi przez krytykę Twardymi parapetami (2016), jest też laureatem nagrody głównej w konkursie na najlepsze opowiadanie organizowane przez MF Opowiadania . W 2018 roku Koziołek (który również znalazł się w zbiorze) trafił na sceniczne deski w reżyserii Marty Streker, dramaturgię inscenizacji przygotowała Agnieszka Wolny-Hamkało.

W prozie Bielawskiego stykamy się ze światem widzianym w mikroskali, z czułością i empatią, która pozwala narratorowi pokazać bohaterów bez wszechobecnego dydaktyzmu czy błyskawicznej, i w związku z tym często niesprawiedliwej, oceny. Bielawski jest uważnym słuchaczem, który wiedzie czytelnika w zupełnie inną stronę, niż się spodziewamy. Z premedytacją wycisza dramaty, a poprzez dobór tematyki: codzienność, prowincjonalność – niejako zachęca do pozostawania na uboczu. Mieszka we Wrocławiu.

Międzynarodowy Festiwal OPOWIADANIA patronuje Doktorowi Bianko.