Konkursy

KONKURS NA PRZEKŁAD 2018 – pobierz regulamin

KONKURS NA NAJLEPSZE OPOWIADANIE 2018 – pobierz regulamin

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KONKURSY ARCHIWALNE

KONKURS NA OPOWIADANIE 2017Regulamin

KONKURS NA OPOWIADANIE 2016 – NABÓR ZAKOŃCZONY – Regulamin

KONKURS NA PRZEKŁAD 2015 – NABÓR ZAKOŃCZONY

Towarzystwo Aktywnej Komunikacji, organizator MFO, ogłasza konkurs na przekład opowiadania towarzyszący Międzynarodowemu Festiwalowi Opowiadania 2015.
Patronem konkursu jest Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury.
Języki 2015: angielski, szwedzki, hiszpański, ukraiński.
Regulamin

KONKURS NA OPOWIADANIE 2015 – NABÓR ZAKOŃCZONY

NOMINACJE DO NAGRODY GŁÓWNEJ: TUTAJ

Ogłaszamy konkurs na najlepsze opowiadanie 2015. Hasło przewodnie:  ”Obiecaj”. Zwycięskie i wyróżnione teksty zostaną opublikowane w festiwalowej antologii, laureaci otrzymają możliwość udziału w warsztatach kreatywnego pisania odbywających się w trakcie 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu.Główna nagroda to pięć tysięcy złotych.

Regulamin

 

2014 Konkurs na opowiadanie do 500 słów Flash Europa 28

Towarzystwo Aktywnej Komunikacji zostało polskim koordynatorem projektu Flash Europa 28 – konkursu na opowiadanie do 500 słów. Inicjatywa skierowana jest do 28 państw Unii Europejskiej. Zgłoszenia można przesyłać do 31 sierpnia 2014 r. na adres flash28@opowiadanie.org.

Aby wziąć udział w konkursie trzeba być mieszkańcem Polski, 31 grudnia 2014 r. mieć nie mniej niż 15 i nie więcej niż 28 lat, a fabuła opowiadania o długości do 500 słów musi być wyraźnie osadzona w Polsce. Jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie 2 opowiadania.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

2014 Konkurs na przekład opowiadania

1. Konkurs na przekład opowiadania towarzyszący Międzynarodowemu Festiwalowi Opowiadania 2014 ogłasza Towarzystwo Aktywnej Komunikacji, organizator MFO.
2. Konkurs obejmuje tłumaczenia opowiadań z języków oryginalnych (angielski, niemiecki, hiszpański, islandzki, norweski, koreański) na język polski.

31 lipca 2014 r. zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

2014 NOWE MARZY: konkurs na opowiadanie
Towarzystwo Aktywnej Komunikacji, organizator Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, ogłasza konkurs na najlepsze polskie opowiadanie roku. Hasło przewodnie edycji 2014 brzmi: NOWE MARZY. Wytyczne interpretacyjne dla autorek i autorów zawierają się w zdaniu: Wypisz-wymaluj, jak by to miało być, gdyby mogło być tak, jak się nam nawet nie śniło.

10 czerwca 2014 r. zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń, zobacz nominacjeNOWE MARZY – nominacje.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

2012 Nikt nigdy: konkurs na opowiadanie

1. Towarzystwo Aktywnej Komunikacji oraz Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu w związku z ósmą edycją Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania ogłaszają niniejszym konkurs na najlepsze polskie opowiadanie roku 2012. Hasło przewodnie tej edycji brzmi: NIKT NIGDY.
2. Nieprzekraczające piętnastu stron znormalizowanego maszynopisu (jedna strona to tysiąc osiemset znaków ze spacjami) opowiadania w plikach .doc, .docx, .rtf, .odt, .txt można przesyłać do 15 czerwca 2012 pod adresem konkurs@opowiadanie.org
3. Uczestnikiem konkursu może być każdy, bez względu na wiek, płeć, przynależność narodową, wyznawane poglądy polityczne i wierzenia religijne. Nadesłany utwór powinien mieć charakter autorski; musi być również napisany (z grubsza) po polsku (nie przyjmujemy tłumaczeń).
4. Teksty należy podpisać imieniem i nazwiskiem, a do przesyłki prosimy dołączyć informacje kontaktowe (adresy e-mail i pocztowy, numer telefonu kontaktowego).

CZYTAJ CAŁOŚĆ

2012 Konkurs na najlepszy przekład

1. Konkurs na przekład opowiadania towarzyszący Międzynarodowemu Festiwalowi Opowiadania 2012 ogłaszają Centrum Kultury „Zamek” i Towarzystwo Aktywnej Komunikacji, organizatorzy MFO.
2. Konkurs obejmuje tłumaczenia opowiadań z języków oryginalnych (angielski, włoski) na język polski.
3. Na konkurs mogą być nadsyłane wyłącznie tłumaczenia opowiadań zatwierdzonych do celów konkursowych przez Biuro Festiwalowe. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przetłumaczenie i nadesłanie tekstu przekładu na język polski całości utworu.
4.Jeden uczestnik może nadesłać tylko jeden przekład.
5. Wyznaczone do konkursu teksty opowiadań w językach oryginalnych można otrzymać zwrotnym listem elektronicznym po wysłaniu zgłoszenia na adres konkurs@opowiadanie.org. Teksty konkursowe można także pobrać ze strony internetowej Festiwalu www.opowiadanie.info (zakładka Festiwal/konkursy). Uczestnicy konkursu nie mają prawa wykorzystywać tekstów oryginalnych do innych celów niż tłumaczenie, w szczególności zabrania się publikacji tekstów lub ich fragmentów w jakiejkolwiek formie i na jakimkolwiek nośniku.

CZYTAJ CAŁOŚĆ