sp.
26

Konferencja menedżerów kultury

Konferencja menedżerów kultury odbędzie się w ramach projektu „Transgresje – międzynarodowa wymiana narracji”, który Towarzystwo Aktywnej Komunikacji prowadzi w 2014 roku dzięki dofinansowaniu ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W trakcie spotkania prowadzonego przez Justynę Czechowską przedstawiciele instytucji kultury z Polski, Ukrainy, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu porozmawiają o specyfice organizacji wydarzeń literackich w różnych krajach, o pozyskiwaniu grantów krajowych i zagranicznych, realizacji festiwali, trudnościach związanych z prowadzeniem działalności kulturalnej.

W konferencji udział wezmą m.in. Marcin Hamkało – dyrektor artystyczny MFO, Piotr Paziński (Midrasz), Iryna Vikyrchak (Ukraina), Lina Undrum Mariussen (Norsk Litteraturfestival), Bryndis Loftsdottir (biuro Reykjavik Unesco City of Literature). Spotkanie odbędzie się w piątek 3 października o godz. 11 w Kinie Nowe Horyzonty (sala nr 5), prowadzone będzie w języku angielskim.

Konferencja menedżerów kultury „Transgresje” z udziałem Iryny Vikyrchak, Piotra Pazińskiego, Marcina Hamkało, prowadzi Justyna Czechowska, 3 października, piątek, godz. 11:00, Kino Nowe Horyzonty, sala nr 5

Iryna Vikyrchak – ukraińska animatorka kultury i organizatorka wydarzeń literackich. W latach 2010-2013 dyrektor wykonawczy festiwalu sztuki poetyckiej Meridian w Czerniowcach. Współzałożycielka pierwszej na Ukrainie międzynarodowej rezydencji dla europejskich poetów i tłumaczy w Czerniowcach. W 2014 roku otrzymała półroczne stypendium polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Gaude Polonia. Autorka dwóch zbiorów poezji.