wrz
26

Nowe opowieści hiszpańskie – koncert Marcina Olesia

Ostatnim wydarzeniem jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania będzie koncert Marcina Olesia – polskiego kontrabasisty, jazzmana i kompozytora. 

W niedzielę 5 października o godz. 20:00 w Księgarni Hiszpańskiej usłyszymy występ artysty, który współpracuje z muzykami z całego świata i z czołówką polskiego jazzu. Dostrzeżony za kreatywność na polskiej scenie jazzowej, doceniony przez publiczność i niezależnych krytyków. Zdobywca licznych nagród i wyróżnień, mogący pochwalić się bardzo bogatą dyskografią, ostatnio obejmującą również motywy sefardyjskie.

Będzie to wyjątkowa okazja do wysłuchania projektu „Nowe opowieści hiszpańskie”, gdzie oprócz muzyki Olesia usłyszymy czytania nowej prozy hiszpańskiej wykonywane przez Martę Eloy Cichocką – poetkę, tłumaczkę Calderona i Racine’a, Juarroza i Gelmana, iberystkę i badaczkę literatury współczesnej.

—————————————————————————————————————————————————————-
Koncert Marcina Olesia „Nowe opowieści hiszpańskie”, czyta Marta Eloy Cichocka, 5 października, niedziela, godz. 20:00, Księgarnia Hiszpańska

Wstęp na koncert jest bezpłatny.