prn.
06

Zakończyliśmy 10. MFO

W niedzielę 5 października koncertem Marcina Olesia z udziałem Marty Eloy Cichockiej zakończyliśmy 10. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. Dziękujemy, że przez pięć dni razem z nami słuchaliście czytań, oglądaliście filmy, dyskutowaliście o literaturze i nie tylko.

Spływają do nas pierwsze wrażenia artystów, którzy w tym roku odwiedzili Wrocław. Poniżej prezentujemy opinię Eustachego Rylskiego:

Jestem pod wrażeniem organizacji Festiwalu i frekwencji. To zdumiewające, że tylu ludzi z różnych pokoleń przychodzi posłuchać autorów. Że nie wychodzą, nie kręcą się po sali, nie rozmawiają, nie odbierają telefonów. W Warszawie by to się chyba nie udało.


fot. Robert Drożdż

Eustachy Rylski – prozaik, dramatopisarz, scenarzysta, eseista. Debiutował dyptykiem: „Stankiewicz. Powrót”, autor między innymi powieści „Warunek”, „Na grobli” i „Obok Julii”, esejów „Po śniadaniu“. W 2007 r. ukazał się zbiór opowiadań „Wyspa”, który otwiera wzbogacona wersja „Dziewczynki z hotelu Excelsior” wydanej po raz pierwszy 20 lat wcześniej w zbiorze „Tylko chłód”. Jego najnowsza książka „Szara lotka“, zawierająca dziewięć opowiadań, przedpremierowo dostępna będzie w księgarni kina Nowe Horyzonty w trakcie MFO.

Eustachy Rylski is a novelist, playwright and screenwriter. He published his first novel “Stankiewicz” in 1984. Shortlisted in 2006 for the Nike Literary Prize and the Angelus Award for his novel “Condition”. Author of two collections of short stories “Only Cold”, “The Island” and an essayist („After Breakfast“). His books have been translated into Italian, German, French, Russian, Hungarian and Spanish. His new collection of stories „Szara lotka“ has just been published and is available in bookstores.