lt.
02

Pokonkursowo – Sylwia Siedlecka


Sylwia Siedlecka "Fosa"

Debiutancka powieść „Fosa” wyróżnionej w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania Sylwii Siedleckiej (opowiadanie „Allegro” w antologii „Swoją drogą” w 2011) ukaże się na początku marca nakładem Grupy Wydawniczej Foksal. Po doskonale przyjętym zbiorze opowiadań „Szczeniaki” (W.A.B.) z przyjemnością informujemy o kolejnej książce autorki, uczestniczki warsztatów kreatywnego pisania MFO.

„Fosa” – nota wydawcy
„Fosa” rozpoczyna się w dniu ślubu Arka i Lizy. Zanim staną przed ołtarzem, Liza musi jeszcze raz, w gąszczu pozornie błahych spotkań, rozmów i wędrówek przez rodzinne miasteczko, powrócić do zapomnianych miejsc i zdarzeń.Co się wówczas stanie w życiu bohaterki, które pełne jest lęku i zdziwienia otaczającym światem? Powieść Sylwii Siedleckiej to zabawna i okrutna proza o samotności i bliskości, o władzy nad człowiekiem i o tym, że przemoc bywa mylona z dobrem.

Sylwia Siedlecka (ur. 1980) – autorka powieści, opowiadań i artykułów naukowych. Adiunkt w Instytucie Slawistyki Zachodniej i Południowej Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowca UW, Collegium Civitas i Warszawskiej Szkoły Fotografii. W 2010 r. opublikowała debiutancki zbiór opowiadań „Szczeniaki” (W.A.B.), a w 2012 monografię „Poganki i intelektualistki. Bohaterki Błagi Dimitrowej” (nakładem Polskiej Akademii Nauk).