sie
13

Warsztaty Kopublikacja MFO + BWA Wrocław

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania współpracuje w tym roku z BWA Wrocław przy organizacji warsztatów projektowych Kopublikacja, ktore zakończą się wydaniem książki z opowiadaniami festiwalowych autorów.
 
 
 
 
Czas trwania: październik 2015 – luty 2016

Miejsce:
galeria Dizajn BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2-4
50-067 Wrocław

1 publikacja, 3 grupy warsztatowe, 7 weekendowych spotkań, 15 prowadzących, 140 godzin pracy! – w ramach projektu Book Club w galerii Dizajn BWA Wrocław i Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania zapraszamy na warsztaty projektowe Kopublikacja.

Roboczą przestrzeń galerii Dizajn wypełni na ponad pięć miesięcy projekt warsztatowy Kopublikacja, który zakończy się wydaniem antologii opowiadań wybranych przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

Publikacja powstanie jako wynik pracy, wspólnych pomysłów, dyskusji i spotkań z ekspertami trzech powołanych grup: literniczej, ilustracyjnej oraz layoutowej. Każda z nich, poprowadzona przez m.in. Łukasza Dziedzica, Mariana Misiaka, Olę Niepsuj, Oteckiego, Ewę Landowską, Tomka Bierkowskiego, będzie działała w trybie siedmiu trzydniowych zjazdów w wybrane weekendy drugiej połowy 2015 i początku 2016 roku. Zaprojektowana publikacja ukaże się nakładem wydawnictwa Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania na początku 2016 roku.

O zapisach:
Uczestnicy zostaną wybrani przez prowadzących na podstawie przesłanego portfolio – prosimy o zgłoszenia wraz z ankietą personalną (do pobrania na www.kopublikacja.pl/ankieta) na adres rekrutacja@kopublikacja.pl. Formuła spotkań jest otwarta – zapraszamy do nas uczestników z całej Polski oraz zagranicy – warsztaty jednak odbywać się będą w języku polskim, jego znajomość będzie wymagana.

Liczba uczestników jest ograniczona – każda z grup będzie liczyć po 13 osób. Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania warsztatów, jeśli nie zbierze się wystarczająca liczba uczestników.
Koszt warsztatów to: 1250 pln
www.kopublikacja.pl

organizator: galeria Dizajn BWA Wrocław
współorganizacja i koncepcja: Pillcrow
współpraca: Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Book Club
Jesienny projekt galerii Dizajn BWA Wrocław poświęcony książce zawiera w sobie działania warsztatowe, wykłady ekspertów oraz spotkania z najciekawiej zaprojektowanymi książkami.

Przestrzeń, do której zaprosimy widzów będzie miała charakter towarzyskiego wydarzenia, zachęcającego do niecodziennego spojrzenia na rolę projektanta, drukarza, wydawcy. Publikacja, jako obiekt dizajnerski, na którego projekt składa się wiele czynników i praca wielu osób, stanie się dla nas pretekstem do wieczornych spotkań, rozmów i innego, niż proponowane przez czytelnie i biblioteki, sposobu spędzania czasu z książką.

W programie Book Clubu, obok warsztatów Kopublikacja, odbędą się m.in.: warsztaty z książki fotograficznej z Honzą Zamojskim (w ramach 5. edycji TIFF Festival 2015), a także spotkania z projektantami, ekspertami, wydawcami.

Book Club jest organizowany w ramach Teraz Dizajn! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

współpraca: Kalina Zatorska
scenografia: Anna Szczęsny, Hubert Kielan
opracowanie graficzne: Jakub Stępień / Hakobo
inżynieria wielkiego pragotronu: Krzysztof Tyszecki
partnerzy: UBS, TIFF Festival 2015 / Polska Now!, Międzynarodowy Festiwal Opowiadań, Pillcorw
patronat medialny: STGU

www.bwa.wroc.pl