st.
23

Pokonkursowo – Joanna Jagiełło (2)

okładka książki "Taki wstyd"

Na rynku ukazała się właśnie nowa książka Joanny Jagiełło, autorki między innymi „Hotelu dla twoich rzeczy” (Czarne 2014), „Czekolady z kardamonem” (2011), „Czekolady z chili” (2013, obie – Wydawnictwo Literatura), a także „Babuli Babalungi” (2015, Egmont), w 2012 roku nominowanej do głównej nagrody w konkursie na najlepsze opowiadanie Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Premierowy „Taki wstyd” opublikowało wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Opis (za stroną wydawcy): W mroźną noc sylwestrową w Helu zostaje popełnione morderstwo. Kto mógłby chcieć zabić lubianego przez wszystkich szefa miejscowego chóru? Dochodzenie nie przynosi efektów i sprawa pozostaje nierozwiązana.Pół roku później do nadmorskiego miasta przyjeżdżają Marta i Olgierd. Kiedyś byli małżeństwem, teraz spędzają razem urlop jako przyjaciele, choć każde z nich skrycie oczekuje czegoś więcej. Prywatne śledztwo w sprawie niewyjaśnionego morderstwa znowu jednak wystawi ich relację na próbę. Niektórych tajemnic lepiej nie odkrywać…

Joanna Jagiełło (ur. 1974) – ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała jako dziennikarka, nauczycielka i redaktorka. Jest autorką powieści dla młodzieży: Kawa z kardamonem (2011) i Czekolada z chili (2013), książek dla dzieci: Oko w oko z diplodokiem (2013) oraz Pamiętnik Czachy (2014), a także dwóch tomików poetyckich: Moje pierwsze donikąd (1997) oraz Ślady (2013). Ma dwie córki. Mieszka na warszawskim Grochowie.