sie
06

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń konkursowych

O północy 5 lipca zakończyliśmy nabór do konkursu na najlepszy przekład w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Otrzymaliśmy łącznie 321 zgłoszeń, w tym 314 spełniających wymagania formalne (nadesłanych w terminie, z dołączonymi danymi). Do oceny skierowanych zostaje 200 przekładów prozy Lucy Caldwell (angielski), 83 przekłady opowiadania Petera Stamma (niemiecki) oraz 31 tłumaczeń tekstu Marka Sindelki (czeski). Wyniki konkursu ogłosimy tuż przed festiwalem, a więc na początku października, na stronie internetowej. Wyróżnionych powiadomimy wcześniej mailowo.
W konkursie na opowiadanie przyjmowanie zgłoszeń zakończyło się 30 lipca – przysłano 356 opowiadań, z których 341 spełniało wszystkie wymagania formalne (długość, dane kontaktowe, termin) i tyle właśnie tekstów zostało skierowanych do oceny przez nasze jury.
Konkursowe zgłoszenia przyszły w tym roku nie tylko z Polski, ale również z Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Włoch, Czech, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Luksemburga, Islandii. Aż 117 uczestników obu konkursów mieszka w Warszawie, 52 – we Wrocławiu, 38 – w Krakowie, za to zaledwie po jednym zgłoszeniu dostaliśmy ze Starej Rzeki, Obozina, Węgrzców, Gdeszyna, Sitkówki i Kopanicy.
Ewentualne pytania dotyczące obu konkursów prosimy kierować na adres konkurs@opowiadanie.org Jeśli nie otrzymaliście Państwo od nas mailowego potwierdzenia przyjęcia tekstu – również prosimy o kontakt.